Szukaj na tym blogu

piątek, 23 października 2015

Nike Air Max - jak odróżnić oryginalne buty od podróbek? Krótki poradnik

Na rynku obuwniczym bardzo często można naciąć się na podrabiane buty. Na różnego rodzaju forach co chwilę padają pytania o sprawdzenie autentyczności zakupionego obuwia. Najczęściej podrabianym rodzajem butów są Air Max'y Nike. Z tego też względu postanowiliśmy stworzyć krótki poradnik, który umożliwi wam szybkie rozróżnienie oryginału od podróbek.
Jak więc odróżnić podróbki od oryginałów? Otóż bardzo dużo zależy od tego z jakiego rodzaju podróbkami Air Maxów mamy do czynienia. Zasadniczo możemy rozróżnić 2 rodzaje podróbek. Pierwsze to dokładnie odwzorowane modele oficjalnie wyprodukowanych modeli butów, drugie to efekt fantazji chińskich producentów, które nigdy tak na prawdę oficjalnie nie zawitały w sprzedaży marki Nike. Jak możecie się domyślić rozróżnienie tych drugich podróbek jest dużo prostsze niż w wypadku pierwszych.
Na co więc należy zwrócić uwagę? Przede wszystkim na cenę. Oryginalne obuwie Air Max to koszt zazwyczaj około 300 zł lub troszkę mniej jeżeli trafimy na jakąś oficjalną promocję lub wyprzedaż. Jeżeli więc zauważysz Air Maxy w cenie dużo niższej niż wspomniane 300 zł od razu powinno Ci to dać do myślenia, że coś może być tutaj nie tak. W myśl powiedzenia co tanie to drogie, lepiej omijać takie oferty szerokim łukiem, gdyż zapewne sprzedawca oferuje nam podróbki butów.
Kolejna istotna kwestia to lokalizacja z jakiej wysyłane są do nas buty. Jeżeli są to Chiny lub Wietnam to prawie na pewno mamy do czynienia z podróbkami. Sami zadajcie sobie pytanie czy warto czekać prawie miesiąc czasu aby otrzymać nieoryginalne buty? Najlepiej zamówić Air Maxy z oficjalnej, polskiej dystrybucji.

Następna cecha po której można z łatwością rozpoznać podróbki to opakowanie. Pamiętaj, że zawsze powinieneś otrzymać towar w oryginalnym opakowaniu. Jeśli otrzymasz buty w foliowym worku, to musisz pozbyć się złudzeń - twoje nowe Air Maxy to podróbki.

Numer identyfikacyjny butów


Ostatni sposób na weryfikację oryginalności to sprawdzenie numeru identyfikacyjnego butów. Jeśli masz wątpliwości, co do oryginalności Air Maxów wystarczy, że poprosisz sprzedawcę o przesłanie zdjęcia numeru identyfikacyjnego buta. Wprowadź go następnie do wyszukiwarki i sprawdź jakie wyniki otrzymasz i czy rzeczywiście pokrywają się one ze sprzedawanym modelem.Mamy nadzieję, że dzięki tym poradom unikniecie wielu nieprzyjemności i zawsze będziecie mieć oryginalne obuwie od marki Nike.

Źródło: http://bestsport.com.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz