Szukaj na tym blogu

piątek, 2 października 2015

Sporty extremalne czyli ponadprzeciętne możliwości człowieka.

A Ty odważyłbyś się skoczyć?
Sporty extremalne to dyscypliny sportowe, których uprawianie wymaga dużej odwagi oraz ponadprzeciętnych umiejętności. To działanie w warunkach szczególnego ryzyka, najczęściej zagrożenie życia lub zdrowia. Z drugiej strony jednak to doznawanie wielkich emocji, pokonywanie własnych słabości fizycznych i ograniczeń psychicznych.


Sporty extremalne dzielimy na 3 dyscypliny: 

  • lądowe: BMX, kolarstwo górskie, motocross, mountainboarding, rajdy przygodowe, skateboarding, snowboarding, snowshoening, speed biking, speed skiing, streat luge, wspinaczkę i wiele innch.
  • wodne: krzesło wodne, jazda wodna boso, niebezpieczne rzeki, nurkowanie z akwalungiem, nurkowanie z rurką, pływanie długodystansowe, Regaty Whitbread, regaty BOC, regaty Vendeé Globe, skutery wodne, surfing, trifoiling, windsurfing, wolne nurkowanie, wyścigi łodzi motorowych , żeglowanie szybkie i wiele innch.
  • powietrzne: baloniarstwo, B.A.S.E. jumping, lotniarstwo, paralotniarstwo, skoki spadochronowe, skoki na gumie, skoki i loty narciarskie, sky surfing, szybownictwo, spacery na linie.


Skoki spadochronowe
Motocross

Wspinaczki wysokogórskie

RaftingCzy czujesz, że jesteś na tyle odważny, że mógłbyś spróbować swoich sił w jednym lub kilku z wymienionych przez nas sportów ekstremalnych, a jeżeli tak to w jakich? Jeżeli zdecydujesz się na przykład na wspinaczkę górską pamiętaj, że niezbędne obuwie i akcesoria odnajdziesz w naszym sklepie.

zródło:
www.bestsport.com.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz