Szukaj na tym blogu

piątek, 20 listopada 2015

Czy buty sportowe muszą być drogie? Czyli od czego zależy cena obuwia

Chyba każdy z nas chciałby mieć w swojej szafie bogaty wybór butów sportowych na każdą okazję. Czy jednak oznacza to, że na spełnienie tego marzenia będziemy musieli zrujnować domowy budżet? Czy decydując się na oszczędność i zakup nie markowego obuwia nie wybieramy produktów kiepskiej jakości. Od czego w ogóle uzależniona jest cena obuwia i jak wybrać takie buty które będą stanowić złoty środek pomiędzy jakością a ceną? Czytajcie dalej aby się tego dowiedzieć.Zacznijmy zatem od pierwszego wyznacznika ceny obuwia czyli jego wykonania. Logicznym jest, że na cenę obuwia ogromny wpływ mają wykorzystane do jego wytworzenia materiały. Wysokiej jakości skóra nie należy przecież do tanich. Daje nam ona jednak gwarancję, że przy odpowiedniej konserwacji i dbaniu o buty przez użytkownika, obuwie tego typu będzie w stanie przetrwać nawet kilka sezonów.

Buty z membraną Gore-Tex marki ECCO


Oczywiście nie znaczy to, że jeżeli wybierzecie buty z na przykład skóry ekologicznej, będą one automatycznie mniej wytrzymałe. Są po prostu tańsze niż ich odpowiedniki wykonane ze skóry naturalnej. Jeżeli będą odpowiednio czyszczone i impregnowane, również mogą wystarczyć nam na parę sezonów.

Jeżeli decydujecie się już na zakup tanich butów to bezwarunkowo musicie zwrócić baczną uwagę na ich jakość wykonania, ponieważ praktycznie zawsze będzie ona niższa od butów markowych. Oczywiście nie zawsze jest to regułą, gdyż może się zdarzyć, że producent przy obniżaniu kosztów także rezygnuje z wysokiej jakości wykończenia, co przekłada się od razu na jakość obuwia.Kolejnym czynnikiem wpływającym na cenę jest marka danego obuwia. Podobne modele wykonane przez znaną i cenioną na rynku markę będą droższe, niż te o identycznej jakości materiałów i wykonania stworzone przez nieznanego, początkującego producenta.

Innym bardzo istotnym elementem, mającym znaczący wpływ na cenę obuwia jest to gdzie je kupujemy. W znakomitej większości przypadków, dużo korzystniej jest kupować obuwie w Internecie. Niższa cena w stosunku do sklepów stacjonarnych wynika w tym wypadku z tego, że koszty przechowywania towarów są niższe, jako że internetowi sprzedawcy nie muszą ponosić kosztów wynajmu lokali w centrum miast lub galeriach handlowych. Sklep internetowy wymaga jedynie sprawnie działającej strony oraz dobrze prosperującego magazynu, w którym mogą być przechowywane buty. W efekcie koszty sprzedaży butów są znacząco niższe co pozwala na obniżenie ich ceny końcowej.Ostatnim elementem wpływającym na cenę butów są panujące trendy modowe. Nie ulega wątpliwości, że nowości obuwnicze w danym sezonie nie należą do najtańszych. Zwiększony popyt na dany model powoduje, że uzyskuje on wyższą cenę, niż ten o mniej popularnym fasonie. Tutaj również przychodzą z pomocą sklepy internetowe, które oferują zeszłoroczne kolekcje markowego obuwia w znacznie obniżonej cenie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz