Szukaj na tym blogu

środa, 30 grudnia 2015

Jaki sport warto uprawiać zimą - czyli poradnik dla tych, którzy chcą zadbać o swoją kondycję

Jak wam zapewne wiadomo o zgrabną sylwetkę i dobrą kondycję powinno się dbać przez cały rok. Jednak bardzo wiele osób w obliczu zimowych mrozów i niesprzyjającej pogody postanawia ukryć się w zaciszu swoich czterech ścian, aż do momentu gdy pogoda będzie bardziej sprzyjać aktywności fizycznej. Nie jest to jednak dobra droga. Jeżeli podczas zimy zaczniemy aktywnie uprawiać jakiś sport to nie tylko zadbamy o zdrowie, ale sprawimy, że ten okres upłynie wyjątkowo szybko i przyjemnie. Pamiętajmy, że sport to samo zdrowie!
Może się nam mylnie wydawać, że sporty zimowe są stricte powiązane z górami i bez wyjazdu do na przykład Zakopanego z naszych ćwiczeń nic nie będzie. Nic jednak bardziej mylnego! Co prawda wyjazd na stok narciarski czy w góry to świetna sprawa, ale zimową aktywność fizyczną można uprawiać niemal wszędzie.Pierwszym i najprostszym sposobem na ćwiczenia zimą to spacery w szybkim tempie. Jedyne czego potrzebujemy to odpowiedni strój ( najlepiej ubrać się na cebulkę ) oraz wygodne buty. Najlepiej zdecydować się na ścieżki oddalone od głównych ulic oraz pamiętać o utrzymaniu prawidłowej postawy podczas marszu. Poprzez taki rodzaj aktywności fizycznej nie tylko pomożemy sobie w zachowaniu szczupłej sylwetki, ale też odpowiednio dotlenimy mózg, a świeże powietrze pobudzi nas lepiej niż mocna kawa.Inną bardzo popularną metodą na uprawianie sportów zimowych w mieście jest nordic walking. Obecnie bardzo popularny wśród seniorów. Klasyczny marsz w połączeniu z narciarskimi kijkami to idealny zestaw na zimę. Zakup kijków do nordic walkingu to stosunkowo tania sprawa, która na pewno się opłaci ponieważ można z nich korzystać przez cały rok - nie tylko zimą. Kijki te służą do utrzymania prawidłowej postawy w czasie spaceru, dzięki czemu stawy i kręgosłup będą odciążone. Takie regularne treningi nordic walkingu sprawią, że wasze mięśnie będą sprężyste a wy będziecie się cieszyć doskonałym samopoczuciem.
Inną alternatywą dla wspomnianych powyżej sportów zimowych może być łyżwiarstwo. Jest to znakomita alternatywa dla popularnych od lat rolek. Technika jazdy na łyżwach nie jest trudna do opanowania, jeżeli jednak jest to pierwsze zetknięcie z tego typu sportem to warto nastawić się na to, że pierwsze chwile na lodowisku mogą zakończyć się bolesnymi upadkami o taflę lodu. Dobrze jest zatem wybrać się na lodowisko, które oferuje możliwość skorzystania z pomocy instruktora. Ponadto, łyżwiarstwo jest dużo tańszą alternatywą, jeżeli chodzi o koszt zakupu sprzętu w porównaniu do na przykład snowboardingu czy też narciarstwa.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz