Szukaj na tym blogu

piątek, 12 lutego 2016

Jak zachować dobrą kondycję fizyczną w trakcie zimy?

Bardzo często zdarza się, że po zimie jesteśmy całkowicie bez formy i przez bardzo długi czas brak nam optymalnej kondycji. Jeżeli więc chcesz zadbać o swoje zdrowie i ciało w okresie zimowym to istnieje kilka sposobów aby to uczynić. Najprostszym i chyba najbardziej oczywistym sposobem na zachowanie dobrej kondycji jest uprawianie w zimie jakiegoś rodzaju sportu na świeżym powietrzu. Jeżeli jeszcze nigdy nie uprawiałeś żadnego sportu zimowego to musisz się przemóc i spróbować.

Niezależnie od tego jaki sport wybierzesz to musisz pamiętać o odpowiednim wyposażeniu. W czasie zimy, przy szybko zapadającym zmroku, bezwzględnie powinieneś mieć ze sobą opaski odblaskowe, jako, że bieganie czy też trening w nocy może być niebezpieczne.
Równie ważne jest dobranie odpowiedniego stroju - czyli termoaktywnej odzieży, oraz butów które pozwolą Ci bezpiecznie biegać czy też ćwiczyć na śniegu.Pamiętaj także, że przed właściwym treningiem niezbędna jest solidna rozgrzewka. Należy podczas niej pamiętać o kilku istotnych kwestiach - takich jak fakt, że właściwy trening powinien zacząć się w przeciągu 3 minuta od zakończenia rozgrzewki, a ona sama powinna trwać przynajmniej od 5 do 10 minut. Odpowiednie rozgrzanie organizmu jest niezwykle istotne jeżeli chcemy zadbać o swoje bezpieczeństwo. W zimowym okresie ryzyko mikro urazów jest zawsze dużo większe, jako że przemieszczamy się po mało przyczepnej nawierzchni - łatwo wtedy o upadki i złamania.A co zatem zrobić, jeżeli żaden sport zimowy nie przypadł Ci do gustu, a mimo wszystko chcesz zatroszczyć się o swoją kondycje? Istnieją oczywiście alternatywne metody aby osiągnąć ten cel. Jednym z najprostszych jest rzadsze korzystanie z samochodu. Kiedy w zimie stoisz przed dylematem - czy jechać samochodem czy też iść pieszo, wybierz to drugie rozwiązanie. Zwykła piesza przechadzka pozwoli Ci spalić na prawdę dużą liczbę kalorii.Długi spacer raz w tygodniu to też sprawdzony i bardzo dobry sposób utrzymania kondycji. Możesz się wybrać na niedzielny spacer po parku czy lesie, które w zimowej otoczce wyglądają bardzo pięknie. Połączysz więc przyjemne z pożytecznym.W okresie zimowym warto również nie wzbraniać się przed sprzątaniem mieszkania. Podczas takich czynności jak odkurzenie, mycie podłóg czy też podobnych czynności spalana jest bardzo duża ilość kalorii. Dzięki temu nie tylko twój dom będzie piękny i czysty na nadajcie wiosny, ale ty również będziesz w znakomitej kondycji.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz