Szukaj na tym blogu

środa, 3 lutego 2016

O odpowiednim doborze butów do gry w piłkę ręczna - krótki poradnik

Co prawda mistrzostwa Europy w piłce ręcznej, które miały miejsce u nas w kraju już się zakończyły, a nasza reprezentacja zajęła ,,jedynie" siódme miejsce, to jednak sport ten i tak cieszy się wciąż bardzo dużą popularnością. Coraz więcej młodych osób chce uprawiać ten sport i być jak na przykład Karol Bielecki. Jeżeli zatem dopiero zaczynasz swoją przygodę z dyscypliną jaką jest szczypiorniak, to musisz wiedzieć, jak istotny jest w niej dobór prawidłowego obuwia. Poniżej przedstawimy wam kilka pomocnych rad, którymi powinniście się kierować wybierając buty do piłki ręcznej.Sport ten jest bardzo dynamiczny, dlatego też podeszwa butów do szczypiorniaka powinna być wytrzymała i zapewniać zawodnikowi maksymalną, możliwą przyczepność oraz amortyzację podczas wykonywania skoków. Rozwiązania takie jak piankowa podeszwa zapewnią wysoki poziom amortyzacji oraz lepsze wybicie.
W tej dyscyplinie sportowej nie można również pominąć tego jak ważna jest odpowiednia stabilizacja stopy. Lepiej nie ryzykować kontuzji takiej jak skręcenie kostki czy też uszkodzenie stawu.Nie tylko bezpieczeństwem powinniście się zainteresować wybierając buty do piłki ręcznej. Bardzo ważny jest również sam komfort użytkowania. Będąc w sklepie i przymierzając buty musicie zwrócić baczną uwagę, aby nie uwierały was w żadnym miejscu. Musicie znaleźć model, który będzie idealnie przylegał do waszej stopy - nie będzie ani za duży, ani też za mały.  Wydaje się to oczywiste jednak często aspekt idealnego dopasowani obuwia jest traktowany po macoszemu. Pamiętajcie także, że w przypadku obuwia z tworzywa sztucznego, będzie ono ulegało drobnemu rozciąganiu przy intensywnym użytkowaniu.Z racji, że sport ten jest bardzo intensywny i dynamiczny, wiąże się z dużym wysiłkiem fizycznym. Powoduje to, że od butów do szczypiorniaka wymagana jest także odpowiednia wentylacja stopy.    Oprócz utraty komfortu poprzez nadmierne pocenie się stopy, przekłada się to na również na podwyższone ryzyko obtarć lub odcisków. Dlatego tak ważna w przypadku butów do piłki ręcznej jest konstrukcja z licznymi siateczkami i otworami służącymi do wentylacji.

Obecnie niemal każdy producent obuwia sportowego ma w swojej ofercie obuwie do piłki ręcznej. Warto szczególnie zwrócić uwagę na produkty takich marek jak Asics, Adidas, Nike czy też Ecco.    

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz