Szukaj na tym blogu

piątek, 26 lutego 2016

W jakich korkach biegają po murawie piłkarze - czyli o obuwiu gwiazd futbolu słów kilka

W dawnych czasach, kiedy telewizja i internet nie były jeszcze tak popularne jak kiedyś, wszyscy piłkarze grali na boisku niemal w jednakowych butach - popularnie zwanych korkami, a ich jedynym celem było zwiększenie przyczepności na boisku.

Obecnie jednak piłkarskie obuwie nie tylko spełnia ten podstawowy warunek ale posiada szereg funkcji, które mają zapewnić piłkarzom wygodę oraz lepszą kontrolę nad piłką. Nie bez znaczenia jest także design obecnych butów, który diametralnie różni się od tego które mogliśmy obserwować trzydzieści czy też czterdzieści lat temu. W chwili obecnej wszyscy producenci prześcigają się w coraz to bardziej zaawansowanych rozwiązaniach technologicznych, które mają sprawić, że to ich buty będą najlepszą opcją i zostaną dzięki temu wybrane przez gwiazdy światowej piłki nożnej przez co dany model będzie bardzo dobrze rozpoznawalny.W tej chwili na rynku obuwia piłkarskiego królują tacy producenci jak Adidas, Puma oraz Nike. Każdy z nich stara się aby jego obuwie spełniało wymagania piłkarzy - zarówno tych grających na szczeblu amatorskim jak i profesjonalistów. Nie mogą oni jednak ani na chwilę spocząć na laurach ponieważ również w świecie butów piłkarskich trendy bardzo szybko się zmieniają.
Obecnie najbardziej istotnym elementem butów piłkarskich jest materiał z jakiego zostały one wykonane. Producenci najczęściej stosują skórę naturalną która jest wytrzymała  i dobrze dopasowuje się do kształtu stopy. Niektóre marki stosują również do produkcji włókna syntetyczne, które charakteryzują się małą wagą i dużą wytrzymałością oraz szeroką paletą kolorystyczną, co pozwala na tworzenie modeli butów o zadziwiającym designie.

Dla młodych adeptów gry w piłkę nożną bardzo ważne przy wyborze modelu buta jest to w jakich korkach gra jego piłkarski idol. Przyjrzyjmy się zatem na jakie modele butów decydują się największe piłkarskie gwiazdy.Zacznijmy od Leo Messiego, który już od jakiegoś czasu współpracuje z marką Adidas. Piłkarz przy współpracy z projektantami Adidasa stworzył na przykład swój najnowszy model butów do gry. Wcześniej na stopach piłkarza można było zobaczyć model Adizero miCoach., który odznaczał się niezwykłą lekkością.
Innych z wielkich gwiazdorów piłki nożnej, Cristiano Ronaldo, rozgrywa mecze w obuwiu marki Nike, a konkretniej mówiąc w modelu Mercurial Superfly.
Na sam koniec pozostawiliśmy Polski akcent czyli Roberta Lewandowskiego, który również jest reprezentantem obuwia marki Nike. Polski piłkarz wychodzi na murawę w butach Hypervenom Phantom, które powstały z myślą o piłkarzach grających na pozycji najbardziej wysuniętego napastnika.


Czy można więc stwierdzić, że któryś model butów piłkarskich jest najlepszy? Raczej nie. Większość z nich jest na zbliżonym, bardzo zaawansowanym technologicznie poziomie i to umiejętności piłkarza i jego talent decydują o sukcesach na boisku a nie model butów. Najważniejsze jest jednak to, że obuwie używane przez najlepszych jest ogólnie dostępne i młodzi piłkarze mogą grać i trenować w równie komfortowym obuwiu jak tuzy światowego futbolu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz