Szukaj na tym blogu

piątek, 18 marca 2016

Nadchodzi wiosna czyli o porządkach w domu i przechowywaniu butów

Wiosna zbliża się do nas wielkimi krokami, a jak powszechnie wiadomo jest to okres kiedy większość z nas bierze się za gruntowne sprzątanie. Warto przy takiej okazji podjąć temat przechowywania butów. Tak więc jak co roku modele zimowe odejdą na najbliższe miesiące w zapomnienie, a ,,pod ręką" powinny znaleźć się lżejsze buty czy też wasze ulubione obuwie do biegania czy też uprawiania innej dyscypliny sportowej. Robiąc wiosenne porządki w swojej kolekcji butów warto zastanowi się jak je przechowujemy. Postaramy się więc poniżej przedstawić standardowe jak i może dla niektórych nieco zaskakujące sposoby na przechowywanie obuwia.

Pierwszy sposób to przechowywanie butów w przeszklonej komodzie. Dzięki temu buty nie kurzą się, a wy macie dodatkowo podgląd na całą swoją kolekcję zebraną w jednym miejscu.Inny bardzo pomysłowym sposobem na przechowywanie butów jest umieszczenie ich na wieszakach. Sposób ten doskonale sprawdza się w przypadku butów damskich takich jak baleriny. Jeżeli więc, któraś z Pań czytających ten artykuł ma bogatą kolekcję tego typu obuwia to pomysł ten jest jak najbardziej wart zapamiętania.
Posiadaczom małych mieszkań, którzy zmuszeni są do przechowywania butów w wąskim przedpokoju, gdzie nie ma możliwości ustawienia szafki polecamy przechowywanie butów na półkach. Wiąże się on jednak z tym, że buty nie będą w żaden sposób zabezpieczone przed działaniem kurzu.Doskonałym sposobem na przechowywanie butów jest trzymanie ich w pudełkach. Wystarczy dodatkowo na każdym pudełko dokleić specjalny nadruk z miniaturą buta, aby dostęp do danego modelu nie był znacząco utrudniony i voilà. Takie rozwiązanie jest nie tylko bardzo eleganckie i praktyczne, ale również chroni buty przed zniszczeniem i kurzem.
Ostatni pomysł to zamknięcie całej kolekcji butów w specjalnie do tego celu przygotowanej szafie. Można w ten sposób dużą ilość obuwia zmieścić na stosunkowo małej powierzchni oraz zabezpieczyć je przed niechcianym działaniem kurzu.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz