Szukaj na tym blogu

piątek, 15 kwietnia 2016

W jaki sposób biegać aby schudnąć i pozbyć się zbędnego tłuszczu

Bieganie to zasadniczo prosta sprawa, jednak trzeba znać kilka podstawowych zasad którymi należy się kierować. Jeżeli twoim głównym celem jest zgubienie kilku kilogramów to musisz mieć świadomość, że należy biegać z odpowiednią szybkością i w odpowiednim tempie. Bez tego twoje próby spalenia zbędnego tłuszczu mogą okazać się bezskuteczne.Dlatego też jeżeli bieganie ma być dla Ciebie metodą na odchudzanie to będziesz potrzebował kliku rzeczy. Pierwszą z nich jest pulsometr, odpowiednie, dobrze dobrane buty biegowe oraz dieta dostosowana do twojego organizmu.
Zanim zaczniesz chudnąć, musisz poznać kilka podstawowych zasad, którymi kieruje się Twoje ciało.Otóż najlepszą metodą na schudnięcie jest bieganie przez długi czas wolnym tempem. Jest to główna i podstawowa zasada jaką będziesz się kierował w swoim planie treningowym.
Jak zapewne sami wiecie ze swojego doświadczenia zrzucanie zbędnych kilogramów nie należy do spraw łatwych. Gdyby tak było to prawdopodobnie nie zwrócilibyście uwagi na poniższy artykuł.
Sama dieta to tylko początek w drodze do sukcesu jakim jest smukła sylwetka. Do spalenia zbędnego tłuszczyku trzeba czegoś więcej. Wymagana jest poświęcenie własnego czasu oraz włożenie sporej dawki wysiłku.  Jeżeli waszym celem jest jak najszybsze schudnięcie to możecie wprowadzić w życie dietę 1000 kalorii, pamiętajcie jednak aby po jej ukończeniu zacząć zdrowe odżywianie na dłuższą metę.
Wszelkie badania naukowe udowodniły, że tłuszcz jest najlepiej spalany w okolicach 65-70% naszego maksymalnego zakresu tętna. Z tego też względu do ćwiczeń potrzebny będzie nam pulsometr. To urządzenie służy do dokładnego pomiaru tętna i powie kiedy biec szybciej lub wolniej, aby znaleźć się w określonej strefie tętna.

Jeżeli nie czujecie się jednak na siłach aby na początku waszego treningu  biec bez przerwy przez pół godziny to radzimy wam zacząć od spacerów, a raczej szybkiego marszu. Musisz poruszać się w takim tempie, aby móc swobodnie rozmawiać. Wtedy to właśnie twoje tętno powinno znajdować się w zalecanym zakresie, przez co ty będziesz mógł efektywnie spalać tłuszcz.I pamiętajcie, że istotny jest również czas treningu biegowego. Przynajmniej pół godziny ćwiczeń jest potrzebne do efektywnego spalania tłuszczu. Pięć spacerów dziesięciominutowych jest w wypadku zamiaru zrzucenia wagi absolutnie bez sensu. Musicie mieć na uwadze, że organizm zacznie spalać tłuszcz po około 20 minutach wysiłku. Zatem, jeśli biegasz/maszerujesz przez pół godziny, to właśnie ostatnie 10 minut treningu przekłada się na najefektywniejsze spalanie tłuszczu.


Podsumowując więc, im dłużej będziesz biegał, tym więcej tłuszczu spalisz. Musisz mieć jednak na uwadze, że wzrost szybkości i tempa samego treningu nie da Ci efektu płaskiego brzucha i smukłej sylwetki, gdyż przy szybszym treningu następuje przyrost masy mięśniowej. Jeżeli zatem nadrzędnym celem jest zbicie wagi to pamiętaj o równym, optymalnym tempie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz