Szukaj na tym blogu

czwartek, 21 lipca 2016

Buty do wody czyli co ubrać podczas nadmorskich wakacji

Podczas lata głównym, wakacyjnym kierunkiem są zazwyczaj miejsca związane z wodą. Niezależnie od tego czy wybieracie się do naszych zagranicznych sąsiadów takich jak Chorwacja, czy też na rejs żaglówką czy też zwyczajny biwak nad jeziorem przydadzą się wam buty przystosowane do użytkowania w wodzie.
Obecnie na rynku dostępna jest szeroka oferta tego rodzaju obuwia, dlatego też abyście się nie pogubili w gąszczu możliwości pomożemy wam dokonać właściwego wyboru i podpowiemy na jakie elementy zwrócić uwagę.Jak zapewne się domyślacie, buty do wody stosuje się aby zabezpieczyć stopę przed możliwymi urazami. Jeżeli założycie je na stopy, będziecie mogli przestać się obawiać o obtarcia czy też drobne rany jakie mogło by powodować przejście po kamienistej plaży lub rzece.
Ponadto dostępne są model butów do wody, które oferują dodatkową ochronę przed poślizgnięciem, dzięki zastosowaniu specjalnego kształtu podeszwy.Przyjrzyjmy się zatem dostępnym rodzajom obuwia plażowego. Pierwszym z nich są buty gumowe, które najlepiej chronią przed obtarciami. Tego rodzaju obuwie łatwo dopasowuje się do waszego kształtu stopy i zapewnia optymalną ochronę. Niestety guma z której wykonane jest obuwie charakteryzuje się kiepską oddychalnością i buty tego rodzaju nie nadają się do użytkowania podczas dużych upałów.Kolejną kategorię stanowią buty z miękką podeszwą, których głównym przeznaczeniem są wyjazdy rekreacyjne. Odznaczają się one świetną przyczepnością do podłoża, dlatego tak chętnie korzystają z nich osoby kochające żeglarstwo oraz windsurfing.

Ostatnia kategoria to buty wyposażone w twardą podeszwę. Skierowane do osób wybierających się nad morze, gdzie kamieniste plaże mogą stanowić zagrożenie dla waszych stóp. Wzmocniona podeszwa idealnie sprawdzi się w takich warunkach, a buty tego rodzaju to doskonały wybór nie tylko podczas pływania ale również długich spacerów nadmorską plażą.

Ecco LagoonWarte odnotowania jest, że tego rodzaju buty wykorzystują cholewkę z nowoczesnych materiałów. Dzięki temu buty te dużo szybciej schną niż te wykonane z tradycyjnych materiałów oraz zapewniają niezbędną wentylację co przekłada się na wyjątkowy komfort.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz