Szukaj na tym blogu

piątek, 29 lipca 2016

Kilka wakacyjnych sportów, które z powodzeniem możesz uprawiać w mieście

Czy z jakiś powodów jesteś zmuszony lub zmuszona aby spędzić wakacje w mieście? Nie przejmuj się. Również industrialne otoczenie zamiast widoku morza i plaży może być fantastycznym miejscem na spędzenie wolnego czasu. Jeżeli jesteś osobą aktywną i szukasz pomysłu jak spędzić te ciepłe miesiące w mieście to zapraszamy do lektury naszego przeglądu najlepszych wakacyjnych sportów, które z powodzeniem będziesz mógł uprawiać.Jak zapewne wiecie lato to doskonały czas aby spróbować swoich sił w nowych dyscyplinach sportowych. Wystarczy opóścić 4 ściany własnego domu i udać się do parku czy też na basen aby dostrzec jak dużo możliwości do uprawiania sportu daje miejska przestrzeń.
Osoby lubiące bardziej tradycyjne sporty mogą wybrać jazdę na rolkach czy też pływanie. Natomiast Ci którzy lubią spróbować czegoś nowego mogą postawić na coś zupełnie innego.Wspomniana przed chwilą jazda na rolkach to bardzo łatwy i przyjemny sposób aby oderwać się od codzienności. Jeżdżąc na rolkach nie tylko z łatwością pokonasz miejskie korki ale również spalisz całkiem sporo kalorii. Dodatkowo jazda na rolkach pomoże wyrzeźbić Ci uda i pośladki.

Dla nieco bardziej ambitnych istnieje możliwość jazdy na deskorolce. Praktycznie każdy może nauczyć się jazdy na niej jeżeli wykaże trochę cierpliwości. To sport który zmusza się do ciągłego doskonalenia swoich umiejętności, a wykonanie nauczonego triku sprawia ogromną satysfakcję. Decydując się na jazdę na deskorolce warto jednak zainwestować w przystosowane do tego sportu obuwie.A może jednak wolałbyś tradycyjne ćwiczenia jednak wydają się one dla ciebie nudne i monotonne?
Wtedy zdecyduj się na street workout. To alternatywa dla tych, którzy chcą zaoszczędzić na karnetach na siłownię i nie boją się treningu siłowego w miejskiej przestrzeni.
Do ćwiczeń wykorzystuje się jedynie otaczającą architekturę jak murki, trzepaki czy też ławki.Jeżeli na przykład zmagasz się z problemami z bólem kręgosłupa czy też cellulitem to może warto w przyjemny sposób zająć się rozwiązaniem owych problemów? Pomoże Ci w tym aqua aerobik. Jest to nic innego jak ćwiczenia aerobowe wykonywane w wodzie. Już nawet krótkie sesje tego rodzaju aktywności fizycznej mogą przynieść na prawdę zadowalające rezultaty.Dla tych którzy nie boją się wyzwań istnieje jeszcze jeden bardzo fajny sport, w którym mogą się spróbować. Chodzi tutaj o parkouru. Ta pochodząca z Francji forma aktywności fizycznej polega na pokonywaniu miejskich przeszkód stojących na drodze w jak najszybszy i najprostszy sposób. Jest to sport w którym możesz rywalizować z innymi o to kto w krótszym czasie będzie w stanie przebyć drogę z punktu A do punktu B, gdzie na przeszkodzie staną wam murki, barierki czy też schody oraz inne przeszkody terenowe.

Jak więc sami widzicie lato w mieście nie musi być wcale takie straszne. Wystarczy postawić na aktywność fizyczną.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz