Szukaj na tym blogu

piątek, 9 września 2016

Co aktywność fizyczna mówi o twoim charakterze?

Myślisz, że to przez przypadek zdecydowałeś się na bieganie czy też uprawianie crossfitu? Otóż nic bardziej mylnego. Okazuje się, że typ aktywności fizycznej jest ściśle powiązany z charakterem danej osoby. Przyjrzyjmy się zatem co sport który uprawiacie mówi o was samych.
Zacznijmy od jogi, która przez niektóre osoby nie zaznajomione z tym rodzajem aktywności nie jest uznawana za prawdziwy trening. Pozycje wykonywane podczas jogi potrafią jednak bardzo mocno zmęczyć organizm i wpłynąć na podniesienie krążenia i przyśpieszenie bicia serca. Osoby decydujące się na uprawianie jogi to zazwyczaj ludzie dość skrycie i introwertyczni. Nie przepadają oni w życiu za konfliktami i starają się ich unikać za wszelką ceną.
Co natomiast mówi o tobie uprawianie crossfitu? Otóż jesteś osobą, która lubi nowości i nie boi się podejmować nowych wyzwań. Poszukujesz ciągle nowych wrażeń i bardzo szybko się nudzisz. Jeżeli uprawiasz crossfit to najprawdopodobniej jesteś człowiekiem bardzo dobrze zorganizowanym, który skrupulatnie wypełnia swoje obowiązki. Cenisz sobie porządek w codziennym życiu i bardzo nie lubisz gdy ktoś stara ci się go zakłócić.Jeżeli natomiast preferujesz trening na rowerze czyli jazdę w rytm muzyki i wskazówek udzielanych przez instruktora to podobnie jak w przypadku crossfitu należysz do osób zorganizowanych i postępujących według zasad.Osoby, które kochają biegać to najczęściej ludzie bardzo samodzielni i konsekwentni w dążeniu do swoich celów. A co jeśli preferujesz samotny trening na siłowni zamiast różnego rodzaju zajęć grupowych? Jesteś zapewne osobą, która nie przejmuje się zdaniem innych i w życiu kieruje się intuicją. Preferujesz powierzone zadania wykonywać samodzielnie i nie jesteś w stanie w pełni zaufać innym.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz