Szukaj na tym blogu

piątek, 23 września 2016

Idealny sport na sezon jesienny

Mimo, że według kalendarza zawitała już do nas jesień to nada nic nie stoi na przeszkodzie abyśmy cieszyli się piękną, złotą, polską jesienią. Jak najlepiej to zrobić? Oczywiście decydując się na jakąś aktywność fizyczną, najlepiej na świeżym powietrzu!Domyślamy się, że rozpoczynająca się jesień kojarzy wam się bardziej z leniuchowaniem i spędzaniem dużej ilości wolnego czasu przed ekranem telewizora, my jednak namawiamy was do wykorzystania tych kilkudziesięciu ostatnich dni, gdy temperatury są jeszcze bardzo sprzyjające aby przemóc się i wyjść na świeże powietrze. A musicie wiedzieć że podczas trenowania nie ma chyba piękniejszego widoku niż kolorowe liście wszędzie wokół. Postaramy się wam zatem podpowiedzieć na jaki sport zdecydować się jesienią.Tak więc jesień oraz po części również wiosna to dwa najlepsze okresy w roku do tego aby zacząć biegać. W trakcie letnich upałów trudno jest utrzymać regularność treningu i łatwo też o przegrzanie organizmu, dlatego też bieganie możliwe jest wtedy głównie w godzinach wieczornych. Teraz jednak jesienią możesz biegać o każdej porze dnia, do czego zachęcamy.Jeżeli nie jesteś pewny co do stanu swojej kondycji i bieganie wydaje się zbyt wymagające znakomitą propozycją będą spacery i szybkie marsze. Taka forma aktywności fizycznej pozwoli Ci spalić dodatkowe kalorie oraz dotlenić organizm i poprawić metabolizm.

Kolejny sport który świetnie sprawdzi się jesienną porą jest jazda na rowerze. Zabierz więc kogoś bliskiego i wybierzcie się razem na przejażdżkę podziwiając piękno jesiennej przyrody.
Jeśli jesteś osobą która nie przepada za morderczymi treningami ale od czasu do czasu lubi się solidnie zmęczyć to proponujemy nordic walking. Dzięki tej dyscyplinie będziesz mógł rozruszać wszystkie swoje mięśnie, nawet te o których do tej pory nie pamiętałeś.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz