Szukaj na tym blogu

piątek, 28 października 2016

Jakie sporty najlepiej uprawiać w okresie jesiennym?

Podczas słonecznego lata parki zazwyczaj wypełniają się biegającymi ludźmi jaki rowerzystami, a na pobliskich boiskach zobaczyć można piłkarzy czy też siatkarzy. Jednak kiedy liście opadną już z drzew a dni staną się krótsze to krajobraz osób aktywnych jakie można zobaczyć na dworze znacząco się przerzedza. Jesień nie sprzyja zbytnio uprawianiu sportów które święcą triumf latem. Postaramy się wam zatem dzisiaj przybliżyć jakie dyscypliny sportu warto uprawiać jesienią.


Otóż jednym z najlepszych możliwych do uprawiania jesienią a nawet zimą sportów jest pływanie na basenie. Jak wiadomo pływać może praktycznie każdy. A jeżeli jeszcze ktoś się nie nauczył pływania, nigdy nie jest za późno. Dodatkowo pływanie nie ma żadnych ograniczeń wiekowych.
Kiedy decydujecie się na aktywność taką jak pływanie dajecie odpocząć waszym stawom. Zmuszacie jednocześnie do intensywnej pracy niemal wszystkie partie mięśniowe waszego ciała. Wszystko za sprawą zwiększonemu oporowi wody, który sprawia, że potrzebujecie włożyć w pracę rąk i nóg więcej energii i wysiłku.
Pływanie pomaga zbudować zgrabną sylwetkę oraz zgubić kilka kilogramów. Jest więc idealnym narzędziem aby przez jesień i zimę nie nabawić się dodatkowych kilogramów. Ponadto osoby mające problemy z kręgosłupem wynikające z siedzącego trybu pracy mogą uznać pływanie za zbawienne.Innym doskonałym wyborem na okres jesienny jest trening na siłowni. W tym wypadku potrzebna jest jednak dość duża motywacja do ćwiczeń jako, że potrafią być one niezwykle wyczerpujące. Siłownia to też doskonałe miejsce dla biegaczy zmarzluchów. Na siłowni można przecież skorzystać z bieżni. Możecie więc biegać nie martwiąc się niesprzyjającą pogodą. Trening na siłowni pozwoli wam wzmocnić mięśnie i zadbać o odpowiednie przygotowanie do sezonu wiosenno-letniego.

   

Ostatnim polecanym dzisiaj przez nas sportem na jesień jest nordic walking. Ta dyscyplina sportu jest niezwykle uniwersalna i może ją uprawiać osoba w każdym wieku. Nie wymaga ona żadnych specjalnych umiejętności i jest bardzo prosta do opanowania. Nordic walking opiera się na żwawym marszu z użyciem specjalnych kijków, które to pomagają zwiększyć efektywność treningu nawet dwukrotnie. Sport ten można uprawiać niemal wszędzie i bardzo pozytywnie wpływa on na kondycję fizyczną, a osobom starszym pomaga regulować pracę serca dlatego nordic walking jest szczególnie polecany osobom starszym.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz