Szukaj na tym blogu

piątek, 25 listopada 2016

Ciekawostki na temat treningu

Dzisiaj mamy dla was porcję ciekawostek na temat ćwiczeń fizycznych oraz związanych z nimi kwestiami. Na sam początek omówimy sobie krótko temat obcisłych ubrań do treningu.
Pewnie większość z was tego nie wie, ale nie tylko służą one podkreślaniu kształtów ciała jakie udało nam się uzyskać, ale wpływają również bardzo pozytywnie na regenerację organizmu.


Według badań zamieszczonych na łamach„Journal of Strenght and Conditioning Research” osoby, które po treningu nosiły specjalne kompresyjne legginsy, odczuwały znacznie mniejszy ból mięśni niż osoby, które chodziły w normalnych, luźnych ubraniach. Na czym polega ten fenomen? Okazuje się, że odzież kompresyjna zwiększa powrót żylny co przekłada się na redukcję obrzęków dając uczucie ulgi.Kolejna ciekawostka dotyczy czasu po którym można zobaczyć pierwsze efekty treningów. Czasami zdarza się, że trenujesz od dłuższego już czasu jednak nie możesz zauważyć żadnych efektów. Nie ma się czym martwić w takich sytuacjach. Znacząca większość naszych organizmów bardzo długo adaptuje się do ćwiczeń i czas potrzebny na zobaczenie wyników może w niektórych wypadkach wynosić nawet sześć do ośmiu tygodni.


Na sam koniec zostawiliśmy sobie zagadnienie dotyczące odpoczynku między seriami. Ile powinien on tak naprawdę wynosić. Jak się okazuje wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji danej osoby. Ogólnie można przyjąć, że im więcej partii mięśniowych angażuje się do ćwiczenia tym dłuższy powinien być czas odpoczynek. Im mniej mięśni bierze udział w danym ćwiczeniu tym szybciej możemy przystąpić do jego powtórzenia. Bezpiecznie można przyjąć, że standardowe ćwiczenia wymagają około jednej minuty przerwy a bardziej obciążające nawet od dwóch do trzech.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz