Szukaj na tym blogu

środa, 9 listopada 2016

Góry jesienią czyli gdzie wybrać się na długi weekend?Nikogo nie trzeba chyba przekonywać, że polskie góry są piękne niezależnie od pory roku. Jednak podczas jesieni szlaki turystyczne nieco przerzedzają się co stanowi doskonałą okazję do spokojnych wędrówek i możliwości kontemplowania piękna przyrody w ciszy i spokoju. Postaramy się zatem dzisiaj polecić trzy najlepsze kierunki na wypad w góry w ten nadchodzący długi weekend.


Na sam początek Pieniny. Te nie należące do najwyższych góry, dzięki porze roku jaką jest jesień tylko zyskują na atrakcyjności. Podczas kilkudniowego pobytu w Pieninach można albo zdecydować się na wędrówkę wyznaczonymi szlakami pieszymi czy też rowerowymi albo zdecydować się na pobyt w Pijalni Wód Mineralnych. Warto również rozważyć możliwość wzięcia udziału w spływie doliną Dunajca.


Innym znakomitym kierunkiem w jaki można udać się podczas jesiennego weekendu są Tatry. Białka Tatrzańska stanowi znakomite miejsce nie tylko dla miłośników białego szaleństwa ale również dla zwykłych turystów. Ukształtowanie terenu doskonale nadaje się do pieszych wędrówek podczas których można podziwiać piękno otaczającej nas przyrody. Miłośnikom kąpieli polecamy również rozważenie możliwości odwiedzenia znajdujących się tam term wodnych.


Na samym końcu naszej listy pozostały Karkonosze z Karpaczem na czele. To miasto przyciąga turystów licznymi atrakcjami oraz wspaniałymi trasami wycieczkowymi. Oprócz aktywności fizycznych w mieście można odwiedzić Ruiny Zamku Chojnik i zapoznać się z miejscowymi legendami oraz historiami. 


Jak więc sami widzicie jesień i góry stanowią doskonałe połączenie i jeżeli tylko macie możliwość zachęcamy was do spędzenia wolnego czasu właśnie w sposób aktywny w otoczeniu piękna naszej polskiej przyrody.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz